Pierwsze uruchomienie programu

Jesteś tutaj:
Tematy

Przed rozpoczęciem rejestrowania zdarzeń wykonaj poniżej opisane kroki – pod każdym opisem znajdziesz odnośnik do instrukcji szczegółowo wyjaśniającej każdy z kroków.

1. Podłącz rejestrator przewodem USB do komputera

Zanim rozpoczniesz korzystanie z systemu pamiętaj aby podłączyć urządzenie do zasilania a następnie za pomocą przewodu USB podłączyć je do komputera.

2. Dodaj rejestrator

Dodaj urządzenie do programu – możesz to zrobić za pomocą automatycznego systemu wyszukiwania lub ręcznie wprowadzając w formularz wszystkie niezbędne dane. Po dodaniu urządzenia dokonaj jego pierwszej synchronizacji z programem.

3. Dodaj identyfikatory

Wraz z dodanym urządzeniem do programu zostaną dodane identyfikatory. Jeśli posiadasz dodatkowe identyfikatory, które chcesz dodać do systemu wykonaj ten krok lub w przeciwnym wypadku go pomiń.

4. Dodaj grupy

W programie istnieje możliwość sortowania danych po grupach jeśli chcesz aby pracownicy byli przypisani do grup – dodaj je. Dodawać grupy możesz w każdym momencie. Możesz pominąć ten krok.

5. Dodaj pracowników

Po dodaniu do programu identyfikatorów koniecznie dodaj pracowników i przypisz im znajdujące się w systemie identyfikatory – bez tego kroku rejestrator nie będzie rozpoznawał zbliżanych identyfikatorów a co za tym idzie nie będzie mógł ewidencjonować zdarzeń.

6. Synchronizuj dane

Za każdym razem po wprowadzeniu do programu zmian dotyczących pracowników lub identyfikatorów musisz dokonać synchronizacji wprowadzonych zmian z urządzeniem. W tym celu wykonaj obowiązkowo ten krok.

7. Konfiguracja WIFI

Jeśli chcesz łączyć się z urządzeniem za pomocą wewnętrznej sieci WIFI skonfiguruj jej ustawienia. W przeciwnym wypadku możesz pominąć ten krok.

Next Rejestrator