Montaż rejestratora

Jesteś tutaj:
Tematy

Rejestrator MV2 APUS jest przeznaczony do użytku wewnątrz pomieszczeń. Podstawowa wersja urządzenia (bez dodatkowego oznaczenia „H” w nazwie) nie jest przeznaczona do użytkowania w miejscach narażonych na:

  • temperaturę poniżej 0°C lub powyżej 40°C
  • bezpośrednie nasłonecznienie
  • opady
  • wilgotność względną przekraczającą 80%.

W związku z powyższym urządzenie należy montować wyłącznie wewnątrz pomieszczeń o stabilnych warunkach temperaturowych i wilgotnościowych mieszczących się w podanych zakresach. Odstępstwem od tego jest wariant urządzenia oznakowanego dodatkową literą „H” (np. APUS MH)

Rejestrator MV2 APUS H posiada wzbogacone parametry izolacyjne umożliwiające zastosowanie w szerszym przedziale temperatur a także posiada normę szczelności IPXX –

Urządzenie z takim oznaczeniem jest przeznaczone do użytkowania w:

  •  

Rejestrator należy zamontować do ściany czy innej płaszczyzny w sposób zapewniający stabilność mocowania. W tym celu zalecamy skorzystać z załączonych do zestawu wkrętów i kołków rozporowych, które są przystosowane średnicą i długością do otworów montażowych obudowy urządzenia rejestratora APUS.

UWAGA: Przed ustaleniem miejsca montażu urządzenia należy wziąć pod uwagę konieczność okresowego podłączania/odłączania od dolnej strony urządzenia przewodu USB i/lub przewodu zasilającego.

UWAGA: Rejestrator nie może być podłączony w trybie ciągłym poprzez przewód USB z komputerem – trwałe połączenie urządzenia poprzez USB może powodować problemy w jego dłuższym cyklu działania (obecność przewodu USB dezaktywuje wewnętrzną funkcję WATCHDOG odpowiedzialną za przywracanie rejestratora do prawidłowego stanu w przypadku wystąpienia nieprzewidzianej sytuacji w oprogramowaniu)

Rejestrator posiada dodatkową możliwość podłączenia zasilania wewnętrznie poprzez dołączony do zestawu wtyk z przewodem. Ma to na celu uniemożliwienie celowego czy przypadkowego odłączenia zasilania np. przez personel a także umożliwia estetyczne zamontowanie urządzenia wykluczającego konieczność prowadzenia okablowania na zewnątrz ściany i umożliwiającego jego schowanie. Co istotne, rozmiar rejestratora pozwala na zakrycie obudową np. typowej puszki elektroinstalacyjnej w rozmiarze fi 60 , w której może zostać ukryty zasilacz. (uzupełniłbym naszą ofertę o takie zasilacze np HiLink)

UWAGA: Rejestrator z dodatkowym oznaczeniem H – posiada tylko i wyłącznie ten rodzaj podłączenia zasilania umiejscowiony na stałe.

 

Previous Specyfikacja